Relacja z akcji "Dzień Otwarty w POZ"

W sobotę, 13 października, w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej Szpitala w Tomaszowie Mazowieckim zorganizowany został Dzień Otwarty. To była już kolejna - skierowana do pacjentów akcja - działającej od marca 2017 roku poradni POZ. Cykliczność takich wydarzeń jest odpowiedzią na potrzeby i prośby mieszkańców, którzy chcieli dowiedzieć się jak funkcjonuje Poradnia POZ oraz jacy lekarze i pielęgniarki są na co dzień do dyspozycji pacjentów. Dzień Otwarty był również okazją aby skorzystać z bogatej oferty bezpłatnych porad, konsultacji i badań diagnostycznych. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów. Z konsultacji kardiologicznych, pediatrycznych, diabetologicznych i porad dietetycznych skorzystało ponad 50 osób. Przeprowadzono blisko 200 badań, w tym badania USG i EKG, badania spirometryczne, badania poziomu cholesterolu i cukru, badania wzroku. W organizację akcji zaangażowali się partnerzy wydarzenia – firmy POLPHARMA i POLFA TARCHOMIN oraz Salon Optyczny „Doktor Marchewka” - którzy udostępnili sprzęt diagnostyczny i materiały edukacyjne dla pacjentów. W trakcie całego wydarzenia odbywały się również pokazy zasad udzielania pierwszej pomocy, prowadzone przez doświadczonych ratowników medycznych. Zorganizowany w sobotę Dzień Otwarty pokazał, jak ważna dla mieszkańców jest podejmowana przez Szpital i Władze Powiatu inicjatywa ciągłego podnoszenia dostępności i jakości usług medycznych dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i całego powiatu tomaszowskiego.

Ratownictwo Medyczne w TCZ

Prezes Zarządu TCZ Sp. z o.o. o inwestycjach, planach rozwoju i kondycji finansowej szpitala