Oddział Urologiczny

Opis
oddziału

Oddział dysponuje salą endoskopową, diagnostyczną i operacyjną oraz salą do zabiegów otwartych. Do najczęściej wykonywanych zabiegów endoskopowych w oddziale należą zabiegi kruszenia kamieni w moczowodzie (URS­L) i pęcherzu moczowym, zabiegi przezcewkowej resekcji gruczolaka prostaty (TUR­P) oraz guzów pęcherza moczowego (TUR­BT). Na drodze endoskopowej leczone są także zwężenia cewki i szyi pęcherza moczowego, założenie lub wymiana cewnika „Doppel J”.

Telefony

Adresy e-mail

Działalność

Na bloku operacyjnym wykonywane są zabiegi laparoskopowe: prostatektomie radykalne z limfadenektomią, nefrektomie radykalne, plastyka wrodzonych zwężeń połączeń miedniczkowo-moczowodowych, operacje torbieli nerek oraz żylaków powrózka nasiennego. Wykonujemy również operacje otwarte w zaawansowanych chorobach nowotworowych, między innymi: nefrektomie, cystektomie z wytwarzaniem jelitowego pęcherza zastępczego i prostatektomie radykalne z limfadenektomią.

Na bloku operacyjnym wykonywane są zabiegi laparoskopowe: prostatektomie radykalne z limfadenektomią, nefrektomie radykalne, plastyka wrodzonych zwężeń połączeń miedniczkowo-moczowodowych, operacje torbieli nerek oraz żylaków powrózka nasiennego. Wykonujemy również operacje otwarte w zaawansowanych chorobach nowotworowych, między innymi: nefrektomie, cystektomie z wytwarzaniem jelitowego pęcherza zastępczego i prostatektomie radykalne z limfadenektomią. Celem zapewnienia najwyższej jakości świadczonych usług zakupiono aparat do badań urodynamicznych i zestaw do endoskopowego kruszenia kamieni w nerce(PCNL). W Oddziale Urologicznym hospitalizowanych jest rocznie 1200 pacjentów, wykonywanych jest 450 operacji.

Wyposażenie

 

Kadra
oddziału

Kadra
pielęgniarska

Iwona Kopacz

mgr Iwona Kopacz

Oddziałowa Oddziału Urologii

 
nastepny oddział

Dział Epidemiologii