Oddział Urologiczny

Opis
oddziału

Oddział dysponuje salą endoskopową, diagnostyczną i operacyjną oraz salą do zabiegów otwartych. Do najczęściej wykonywanych zabiegów endoskopowych w oddziale należą zabiegi kruszenia kamieni w moczowodzie (URS­L) i pęcherzu moczowym, zabiegi przezcewkowej resekcji gruczolaka prostaty (TUR­P) oraz guzów pęcherza moczowego (TUR­BT). Na drodze endoskopowej leczone są także zwężenia cewki i szyi pęcherza moczowego, założenie lub wymiana cewnika „Doppel J”.

Telefony

Adresy e-mail

Działalność

Na bloku operacyjnym wykonywane są zabiegi laparoskopowe: prostatektomie radykalne z limfadenektomią, nefrektomie radykalne, plastyka wrodzonych zwężeń połączeń miedniczkowo-moczowodowych, operacje torbieli nerek oraz żylaków powrózka nasiennego. Wykonujemy również operacje otwarte w zaawansowanych chorobach nowotworowych, między innymi: nefrektomie, cystektomie z wytwarzaniem jelitowego pęcherza zastępczego i prostatektomie radykalne z limfadenektomią.

Na bloku operacyjnym wykonywane są zabiegi laparoskopowe: prostatektomie radykalne z limfadenektomią, nefrektomie radykalne, plastyka wrodzonych zwężeń połączeń miedniczkowo-moczowodowych, operacje torbieli nerek oraz żylaków powrózka nasiennego. Wykonujemy również operacje otwarte w zaawansowanych chorobach nowotworowych, między innymi: nefrektomie, cystektomie z wytwarzaniem jelitowego pęcherza zastępczego i prostatektomie radykalne z limfadenektomią. Celem zapewnienia najwyższej jakości świadczonych usług zakupiono aparat do badań urodynamicznych i zestaw do endoskopowego kruszenia kamieni w nerce(PCNL). W Oddziale Urologicznym hospitalizowanych jest rocznie 1200 pacjentów, wykonywanych jest 450 operacji.

Wyposażenie

 

Kadra
oddziału

Michał Winiarski

dr n. med.
Michał Winiarski

Specjalista Urolog Certyfikat Europejski FEBU

Koordynator Pododdziału Urologicznego

Kadra
pielęgniarska

Iwona Kopacz

mgr Iwona Kopacz

Oddziałowa Oddziału Urologii

 
nastepny oddział

Dział Epidemiologii