Oddział Pediatryczny

Opis
oddziału

Zajmuje się opieką nad chorymi dziećmi z Tomaszowa i okolic od początku powstania Szpitala Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim. Personel lekarski i pielęgniarski z pełnym zaangażowaniem pomaga małym pacjentom w trudnych chwilach, starając się jednocześnie, aby pobyt w naszym oddziale był w jak największym stopniu pozytywnym przeżyciem. Oddział dysponuje 25 miejscami dla dzieci w wieku od 0 do 18 lat. W części przeznaczonej dla niemowląt sale 2-osobowe wyposażone są w stanowiska do przewijania i kąpieli niemowląt. Na  salach, przewidziano również łóżka dla matek, które mogą przebywać z dzieckiem w oddziale w trakcie jego leczenia.Telefony

Działalność

Mali pacjenci i ich rodzice mogą liczyć na szybką i fachową pomoc, zespół lekarsko-pielęgniarski jest bardzo doświadczony w leczeniu chorób wieku dziecięcego. Wszyscy zatrudnieni lekarze posiadają tytuł specjalisty chorób dzieci, ordynator jest także specjalistą  nefrologiem.

Wyposażenie

Oddział wyposażony jest w nowoczesną  aparaturę monitorującą stan dziecka, posiadamy sprzęt do prowadzenia aerozoloterapii, a także do całodobowego pomiaru ciśnienia tętniczego.
Na miejscu dysponujemy możliwością wykonania szerokiej diagnostyki obrazowej (prześwietlenia rtg, usg, tomografia komputerowa), laboratoryjnej oraz stosowania nowoczesnej terapii pediatrycznej.
W kręgu naszych zainteresowań, oprócz typowych chorób wieku rozwojowego, leżą choroby alergiczne, a także coraz częściej występujące choroby cywilizacyjne, jak otyłość, nadciśnienie tętnicze czy zaburzenia gospodarki węglowodanowej.

Galeria

Aktualności
z oddziału

Kadra
oddziału

Aneta Czupryniak

dr n. med.
Aneta Czupryniak

Pediatria i nefrologia dziecięca

Ordynator Oddziału Pediatrii

Anna Kałużyńska

dr n. med.
Anna Kałużyńska

Pediatria i nefrologia dziecięca

Starszy asystent

Maja Łudzik

dr n. med.
Maja Łudzik

Specjalista pediatrii i alergologii

Asystent

Krystyna Sujecka

lek. med.
Krystyna Sujecka

Pediatria

Starszy asystent

Kadra
pielęgniarska

Ewa Radzimierska

mgr Ewa Radzimierska

Pielęgniarka Oddziałowa

poprzedni oddział

Oddział Psychiatryczny

nastepny oddział

Oddział Otolaryngologiczny