Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej

oddziału

W Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Tomaszowskiego Centrum Zdrowia zapewniamy najwyższą jakość leczenia z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć światowej medycyny. Posiadamy specjalistyczny sprzęt, a naszą kadrę medyczną tworzą chirurdzy, będący wybitnymi fachowcami z bogatym doświadczeniem.

Telefony

Działalność

Przeprowadzamy cały zakres operacji dotyczących jamy brzusznej, chirurgii endokrynologicznej oraz chirurgii onkologicznej. W ramach chirurgii onkologicznej w szczególności zajmujemy się leczeniem chirurgicznym nowotworów przewodu pokarmowego, skóry oraz piersi. W codziennej pracy stosujemy nowoczesne technologie zarówno w diagnostyce, jak i zaawansowanych metodach zabiegowych. Korzystamy z możliwości i zalet chirurgii laparoskopowej – techniki operowania bez konieczności otwierania powłok. Metoda ta pozwala na przeprowadzanie zabiegów w szybki sposób. Tym samym minimalizujemy ingerencję w tkanki, ból pooperacyjny, ryzyko powikłań i stres związany z leczeniem, a pacjentowi pozwalamy szybciej opuścić szpital.

Dla pacjenta

Zgłaszając się do Izby Przyjęć należy posiadać:

1. skierowanie do Szpitala,
  2. wyniki badań diagnostycznych,
  3. karty informacyjne dotyczące przebytego leczenia,
  4. dowód tożsamości,
  5. emeryci i renciści - aktualna legitymacja emeryta, rencisty.

Posiadanie wyżej wymienionych dokumentów nie dotyczy pacjentów, którzy zgłaszają się lub są kierowani w trybie pilnym.

Wskazane jest posiadanie:

• piżamy,
  • szlafroka,
  • obuwia domowego,
  • sztućce, kubek,
  • przyborów toaletowych.

Odzież osobista pacjenta może być przechowywana w magazynie szpitalnym. Pieniądze i przedmioty wartościowe można złożyć w depozycie Szpitala i otrzymać je za pokwitowaniem w dniu wypisu. Szpital nie odpowiada za przedmioty wartościowe i pieniądze zatrzymane przez chorego. Bezpośrednio po przyjęciu do oddziału należy powiadomić lekarza o posiadanych przez siebie lekach. Stosowanie ich musi być uzgodnione z lekarzem leczącym. Posiłki wydawane i spożywane są w salach chorych.

z oddziału

oddziału

Włodzimierz Koptas

Włodzimierz Koptas