Nowy sprzęt dla „Szpitala na Niskiej”

Nowy sprzęt dla „Szpitala na Niskiej”

We wtorek 17 października br. w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym przy ul. Niskiej, placówce podległej Tomaszowskiemu Centrum Zdrowia odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu dla seniorów. Fundatorem sprzętu który trafi do tomaszowskiego szpitala jest Fundacja WOŚP.

Placówce przekazano: łóżka do tzw. długoterminowej opieki, umożliwiające regulację pozycji osoby niepełnosprawnej, wyposażone w materace przeciwodleżynowe i szafki, obrotowe, z dostawianymi blatami do karmienia chorych, nowe wózki inwalidzkie i sprzęt do kąpieli rehabilitacyjnych. Wartość przekazanego sprzętu opiewa na 250 tys. zł., Ponadto szpital wykonał ze środków własnych liczne prace remontowe, a modernizacja objęła malowanie holi i sal chorych, dzięki temu pacjenci będą przebywać w bardziej komfortowych warunkach.

Inicjatorką całego przedsięwzięcia i pozyskania tak potrzebnego sprzętu, a przede wszystkim łóżek była Krystyna Wilk, przewodnicząca Rady Seniorów która od kilku lat bardzo aktywnie kwestuje podczas WOŚP, a w tym roku uzyskała drugi wynik w mieście i w swojej puszce wolontariusza uzbierała ok 3800 zł. To właśnie Pani Krystyna skontaktowała się z Fundacją WOŚP i koordynowała działaniami aby pozyskać sprzęt do szpitala.

W uroczystym przekazaniu sprzętu uczestniczyli: Starosta Tomaszowski Mirosław Kukliński, Wiceprezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Zofia Szymańska, Prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Krzysztof Zarychta, Inicjatorka przedsięwzięcia Krystyna Wilk oraz przedstawiciele Rady Seniorów. (źródło tekstu i zdjęcia: format3a.pl)


Poprzednia aktualność

Ubiegamy się o zdrowie

Następna aktualność

Wizyta Wicewojewody Łódzkiego