Laser holmowy wraz z mini PCNL

Realizacja planu zakupu nowego specjalistycznego  sprzętu medycznego dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w toku. Jednym ze sprzętów zakupionych przez Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. i dostarczonym w dniu dzisiejszym jest laser holmowy wysokiej klasy. Laser holmowy wykorzystywany jest do skutecznego leczenia kamicy układu moczowego oraz nacięcia zwężeń dróg moczowych. Nowy nabytek zostanie wykorzystany na Oddziale Urologicznym.

Laser jest nowoczesny, skuteczny, najwyższej klasy a co najważniejsze bezpieczny dla operowanego pacjenta. Poszerzy on diametralnie wachlarz przeprowadzanych zabiegów oraz podniesie skuteczność  wykonywanych operacji. Przykładowo rozbicie kamieni z wykorzystaniem światła lasera jest bliskie 100 %.

Zakupionych zostało również szereg dodatkowych narzędzi urologicznych pozwalających na wykonanie resekcji gruczołu krokowego, resekcji pęcherza nowoczesną metodą bipolarną. Nowe inwestycje na Oddziale Urologicznym to fakt zmierzający podniesienia jakości świadczonych usług oraz zapewnienia bezpieczeństwa dla pacjenta. Szpital zakupił także małoinwazyjny zestaw mini PCNL do przezskórnej nefrolitotomii (tj. kruszenia kamieni w nerce). Z pewnością wrócimy do tematu urologii w TCZ Sp. z o.o.

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w sieci szpitali 2017

"Warto wiedzieć" - dla dobra pacjentów...