Artykuł

Nowy system holterowski w TCZ Sp. z o.o.

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. dokonało kolejnego zakupu dla poprawy jakości świadczonych usług medycznych dla swoich pacjentów. Tym razem Szpital pozyskał specjalistyczny system holterowski. Zakupione urządzenie znacznie przyspieszy proces prowadzonej diagnostyki na Oddziale Chorób Wewnętrznych z obszaru kardiologii oraz monitorowania stanu zdrowia osób hospitalizowanych. System holterowski to zupełnie nowa jakość badań, nie do porównania z dotychczas używanym sprzętem. Analiza oraz ocena badania pacjenta jest bardziej precyzyjna, zaś sama rejestracja parametrów może trwać nawet do 7 dni. Koszt systemu wraz z niezbędnym oprogramowaniem do prowadzenia analizy badań to blisko 75 tysięcy złotych. Prezentacja urządzenia miała miejsce w Szpitalu w ostatni piątek podczas posiedzenia Komisji Zdrowia Rodziny i spraw Społecznych Rady Powiatu Tomaszowskiego. Członkowie Komisji mieli okazję poznać możliwości nowego urządzania, ale również uzyskać informację na temat innych dokonanych zakupów sprzętu medycznego oraz prowadzonych inwestycji w Tomaszowskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o.